Веселівська селищна рада повідомляє.

Повідомлення про оприлюднення

Відповідно до статті 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» Веселівська селищна рада повідомляє про оприлюднення з 22.04.2015 в мережі Інтернет за адресою: www.vesele.net.ua та в газеті Веселівської районної державної адміністрації і районної ради «Колос» проекту рішення Веселівської селищної ради «Про збільшення розмірів відсотків орендної плати за земельні ділянки територіальної громади Веселівської селищної ради, розмір відсотку орендної плати за які не переглядався більш ніж 3 роки» (далі – Проект) з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних і юридичних осіб та їх об’єднань.

З додатком № 1 до проекту рішення, орендарі за договорами оренди земельних ділянок, розмір відсотку орендної плати за які не переглядався більш ніж 3 роки, можуть ознайомитись в приміщенні Веселівської селищної ради. Даний захід запроваджується з метою недопущення розголошення інформації про особу та порушення принципів Законів України «Про інформацію», та «Про доступ до публічної інформації».

Проект регуляторного акта розроблений виконавчим апаратом Веселівської селищної ради з метою збільшення надходжень до селищного бюджету від плати за оренду землі за рахунок збільшення розміру відсотку орендної плати за земельні ділянки розмір відсотку орендної плати по яким не переглядався більше ніж 3 роки.

Зауваження та пропозиції до проекту від фізичних та юридичних осіб та їх об’єднань просимо надсилати за такою адресою: 72202, вул. Леніна, 162, смт Веселе, Веселівський район, Запорізька область з поміткої «зауваження та пропозиції  до регуляторного акту» або на електронну пошту Веселівської селищної ради: 1ves_sov@list.ru . Пропозиції приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення.


Проект

Керуючись статтею 12 Земельного кодексу України, Законом України «Про оренду землі», відповідно пункту 34 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,Веселівська селищна рада:

ВИРІШИЛА:

1.Встановити та затвердити збільшення розмірів відсотків орендної плати за земельні ділянки територіальної громади Веселівської селищної ради, розмір відсотку орендної плати за які не переглядався більш ніж 3 роки згідно з Додатком № 1 до даного рішення.

2. Відділу землевпорядкування виконавчого комітету Веселівської селищної ради:

2.1. Повідомити орендарів, вказаних у Додатку № 1 про збільшення розміру відсотку орендної плати;

2.2. Вжити заходів щодо внесення відповідних змін в існуючі договори оренди земельних ділянок, з урахуванням особливостей встановлених даним рішенням;

2.3. Після набрання чинності даним рішенням та внесення змін до договорів оренди направити інформацію до органів Державної фіскальної служби у встановлений законодавством строк.

2.4. При підготовці проектів договорів оренди земельних ділянок та додаткових угод до них передбачити умови згідно з цим рішенням.

2.5. Провести заходи з відстеження результативності даного рішення через один рік з дня його прийняття.

3. Офіційно оприлюднити це рішення в газеті Веселівської районної державної адміністрації і районної ради «Колос».

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Веселівського селищного голову Кіяшка П. М..

Селищний голова                                                                                                                        П. М. Кіяшко


 

Аналіз регуляторного впливу

1. Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв'язати шляхом регулювання господарських відносин.

Відповідно до положень Податкового кодексу України до місцевих податків та зборів відноситься орендна плата за земельну ділянку, якавизначається залежно від грошової оцінки земель.

Відповідно до ст. 288 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежуне може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

Введення в дію рішення Веселівської селищної ради «Про збільшення розмірів відсотків орендної плати за земельні ділянки територіальної громади Веселівської селищної ради, розмір відсотку орендної плати за які не переглядався більш ніж 3 роки» дасть можливість збільшити надходження до бюджету селища від плати за оренду землі практично вдвічі за ті земельні ділянки, розмір відсотку орендної плати за які не переглядався більш ніж 3 роки, що в свою чергу забезпечить потребу у фінансових ресурсах територіальної громади для підвищення ефективності розвитку селища та його благоустрою, підвищення заробітної плати працівникам бюджетних установ, тощо.

2. Цілі державного регулювання.

Цілями прийняття і запровадження даного регуляторного акту є:

  • збільшення надходжень до селищного бюджету, що забезпечить вирішення деяких соціально-економічних проблем громади та селища в цілому;
  • забезпечення прозорості дій Веселівської селищної ради та її відповідальності за результати приймаючих рішень.

3. Визначення та оцінка інших прийнятних альтернативних способів досягнення встановлених цілей з аргументацією переваг обраного способу

Альтернативні способи досягнення встановлених цілей відсутні, оскільки відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Податкового кодексу, Земельного кодексу до повноважень селищних  рад відноситься вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

4. Механізм розв’язання проблеми

Досягнення визначеної мети планується шляхом прийняття даного рішення селищною радою.

Ступінь ефективності даного регуляторного акта буде оцінюватись за результатами аналізу розміру надходжень сум орендної плати за земльні ділянки до бюджету.

5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта

Прийняття регуляторного акта дозволить забезпечити збільшення надходження грошових коштів від орендної плати за земельні ділянки до бюджету селища, що дозволить задовільнити частково потреби громади

6. Очікувані результати прийняття запропонованого регуляторного акта.

Головними очікуваними результатами є поповнення селищного бюджету, прозорість діяльності селищної ради при встановленні відсотків при визначенні ставок орендної плати за землю.

Прийняття рішення дозволить досягти встановлених цілей з найменшими витратами для суб'єктів господарювання, громадян та органу місцевого самоврядування.

7. Обґрунтування строку дії запропонованого регуляторного акту

Запропонований проект рішення вступить в силу з моменту його опублікування. Пропонується не обмежувати строк чинності регуляторного акту, що в повній мірі співвідноситься з цілями його прийняття та механізмом реалізації.

Перегляд зазначеного рішення може бути здійснено у випадку виникнення відповідної необхідності.

8. Показники результативності регуляторного акту

Результативність буде відстежуватися шляхом аналізу надходжень до бюджету та тенденції змін їх кількості.

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акту:

Цільова група: суб'єкти підприємницької діяльності, громадяни  – платники орендної плати за землю.

Базове відстеження результативності регуляторного акту здійснюється до вступу його в дію.

Повторне відстеження результативності рішення селищної ради буде здійснено через 1 рік після його вступу в дію.

Періодичне відстеження результативності цього рішення буде проведене через 3 роки після повторного відстеження.

Відстеження результативності цього регуляторного акту здійснюватиметься статистичним методом.

 


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Коментарі:

Залишити коментар