З 1 січня для вітчизняних імпортерів на митниці розпочинається видача сертифікатів форми "EUR.1"

Відповідно до положень Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, від 27.06.2014 року (далі – Угода), ратифікованої Законом України від 16.09.2014 року №1678-VII, з 01.01.2016 року митницями розпочинається видача сертифікатів форми "EUR.1".

Зазначена процедура проводиться посадовими особами митних постів на безоплатній основі безпосередньо при здійсненні митного оформлення товарів у митному режимі експорту або після здійснення такого у передбачених законодавством випадках.

Сертифікат форми "EUR.1" видається на письмову заяву експортера у разі, якщо його потрібно пред’явити як доказ, що товари відповідають вимогам правил визначення преференційного походження, встановлених в Угоді, при застосуванні преференційних ставок ввізного мита.

Тобто сертифікат форми "EUR.1" є документом, який призначений для застосування до товарів тарифних преференцій у країнах ЄС.

Таким чином, у разі якщо в країні-імпорту товари оподатковуються за нульовою ставкою ввізного мита Митного тарифу європейського Союзу, видача сертифікату форми EUR.1 не є доцільним (за винятком положень Правил щодо кумуляції та квот). В такому випадку для підтвердження країни походження товару можливе отримання сертифікату походження загальної форми в торгово-промисловій палаті.

Інформація про ставки ввізного мита Митного тарифу Європейського Союзу розміщено в мережі Інтернет за адресою: http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/taric/taric_consultation.jsp?Lang=en.

Для отримання сертифікату експортер повинен пред’явити митниці:

- заяву, що містить декларацію експортера для видачі сертифіката (зразок додається),

- електронну копію сертифікату, заповненого відповідно до вимог Угоди (зразок бланка сертифікату та зразок заповнення граф сертифікату додаються),

- документи, що підтверджують преференційне походження товарів відповідно до вимог Протоколу 1 "Щодо визначення концепції "Походження товарів" і методів адміністративного співробітництва" (далі – Протокол 1) до Угоди, у разі якщо це перша поставка таких товарів до країн ЄС.

Документами, що підтверджують походження товарів з України, можуть бути:

1.Довідка про виготовлення товару, яка містить інформацію про:

а) підприємство згідно зі Статутом;

б) перелік товарів, що виготовляє підприємство;

в) джерела надходження сировини та матеріалів, з яких виготовляють товари;

г) перелік основних технологічних операцій виробництва; відомості про виробничі площі, обладнання та робочу силу.

2. Детальний опис технологічного процесу виробництва товару.

3. Документи про придбання сировини та матеріалів (договори, транспортні або накладні, розрахункові).

4. Підтвердження виробника (сертифікати якості, паспорти, нормативна, технічна, технологічна документація, маркування на товарі тощо).

5. Калькуляція, що містить дані про відсотковий вміст вартості іноземної (або невідомого походження) сировини та матеріалів у вартості кінцевого продукту.

6. Інвойси/митні декларації на імпорт в Україну матеріалів/сировини іноземного походження або документи на придбання в Україні матеріалів невідомого походження.

Перелік документів формується в залежності від умов, викладених у Додатку ІІ до Протоколу 1, які необхідно виконати для того, щоб товар набув статусу українського походження.

Сертифікат про походження форми EUR.1 є дійсними протягом чотирьох місяців з дати видачі в країні експорту й у зазначений період мають бути подані до митних органів країни імпорту.

 


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Коментарі:

Залишити коментар