Про роботу Об'єднань співвласників багатоквартирних будинків

 

Традиційно  протягом  багатьох  десятиліть  утримання багатоповерхових будинків  було  турботою житлово - комунальної  галузі . Робота останньої викликала чимало нарікань від споживачів:  не відремонтовані під’їзди,  розтрощені двері, розбиті шибки,  вічні проблеми з водопроводом та каналізаційною системою  тощо. Становище особливо загострилося  підчас економічної нестабільності, політико - адміністративних та соціальних змін. На цьому тлі, опрацювавши проблеми утримання багатоповерхівок, на державному рівні була видана програма реформування  та розвитку комунального  господарства на 2009 – 2014рр., якою передбачено до 2014 року частину загальної площі багатоквартирного житлового фонду, що обслуговуватиметься ОСББ, довести до 70%. Її було взято на озброєння в регіонах України і розпочато роботу по створенню об’єднань співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ). 
Проблеми багатоповерхових будинків  не обминули  й  Веселе. На території селища до 2009 року житловий фонд складався із 71 багатоквартирного будинку комунальної власності, де загальний рівень приватизації квартир сягав 97%. В той же час заборгованість мешканцями за комунальні послуги складала майже 400 тис. грн. Комунальному підприємству коштів для виконання своїх прямих функцій катастрофічно не вистачало. В  багатоповерхівках давно не проводилися капітальні і поточні ремонти.
Тому після кропіткої праці апарату та виконкому селищної ради, активів громадськості,  порівняно за короткий  термін  було проведено  роз’яснювальну роботу по реформуванню житлово-комунального господарства,  вивчено громадську думку стосовно пріоритетів такого реформування, де господарями свого житла стають самі мешканці.  Слід відзначити,  що головним ініціатором такого впровадження   є  селищний голова П.М. Кіяшко. Саме його зусиллями було вивчено досвід створення ОСББ в Одеській, Закарпатській, Луганській, Донецькій областях, зроблено обґрунтовані висновки, проведено збори з усіма  мешканцями багатоквартирних будинків та взято курс на створення системи ефективного управління житлом та комунальними підприємствами.

Провадження нових форм власності на майно спочатку сприймалося людьми без великого ентузіазму. Мешканці будинків свідомо розуміли, яку відповідальність вони беруть на себе при новій формі господарювання. Поступово роз’яснювальна робота дала свої результати, і було створено 57 ОСББ, та ще 14 будинків приєднані, що складає 100% житлового фонду.
Характерним є те, що селищна рада не кинула напризволяще новостворені формування. З боку влади надана не тільки організаційна допомога, а й фінансова підтримкаю.
З бюджету селищної ради у цьому році виділено 200 тис. грн. і надано допомогу 57 будинкам за умовою 40% складають бюджетні кошти ,а 60 % кошти об'єднання.
Так завдяки спільній праці  у 7  будинках встановлені нові двері , у 18 будинках встановлені у під'їздах нові вікна , відновлено цоколь та відмостку у 9 будинках, капітально відремонтовано покрівлю у 3 будинках та у 7 будинках проведено частковий ремонт дахів, у 2 будинках встановлені відливи.
Слід зазначити ,що продовжуються роботи по благоустрою прибудинкової території, так в цьому році ще біля 5 будинків встановлено паркан , біля 3 будинків викладені доріжки плиточкою ще 2 будинки відновили бесідки для відпочинку.
В перспективах розвитку прибудинкових територій ОСББ планується  збільшити : озеленення,розробку квітників,газонів,висадки декоративних дерев,будови свердловин для обслуговування цих зелених зон, також  планується подальше створення зон відпочинку та дитячих майданчиків.
Це дозволить нам зробити певний прорив в підвищенні рівня і якості життя, впевнено йти шляхом  створення комфортних умов життя веселівців і дійсно зробить 2014 рік-роком ОСББ. 

 

 Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Коментарі:

Залишити коментар